ZENES

DOTACE PRO VAŠE LEPŠÍ BYDLENÍ

Ceny elektřiny a plynu neustále rostou, je tedy čas přejít na úspornější variantu vytápění.
Díky programu nová zelená úsporám Vás vyjde nový ekologický zdroj vytápění na polovinu. Naše řešení s tepelným čerpadlem nebo i solárním kolektorem sníží vaše náklady na vytápění a ohřev teplé vody až o 75%.
Pokud chcete šetřit energií více, je možné rozšířit váš dům o rekuperaci, tedy systém řízeného větrání, kterým uspoříte drahocennou energii a získáte v domě i čerstvý vzduch.

Tepelné čerpadlo vám může ušetřit náklady na energie a díky dotacím bude jeho návratnost kratší a úspora výdajů větší. 

Jestliže plánujete i zateplení domu, tak můžete žádat o vyšší dotaci na tepelné čerpadlo. Maximální podpora s kombinací se zateplením je vyšší o 25 %, než kdybyste nezateplovali.

Pokud zvažujete koupi tepelného čerpadla, zahrňte do ekonomických kalkulací také možnost získání dotace. Příspěvek od státu může být při splnění různých podmínek i poměrně štědrý – pokud se vám například podaří získat kotlíkovou dotaci, můžete ušetřit až téměř 130 000 Kč.

Hlavním dotačním programem jsou od roku 2016 Kotlíkové dotace, určené pro výměny starých nevyhovujících kotlů na tuhá paliva. V rámci kotlíkových dotací, můžete získat na tepelné čerpadlo dotaci až 127 500 Kč.

Státní dotace může podle některých odborníků snížit ekonomickou návratnost investice do tepelného čerpadla na zhruba 5–7 let.

V rámci programu Nová zelená úsporám se dotacemi na tepelná čerpadla zabývá oblast podpory C – efektivní využití zdrojů energie. Dotace Nová zelená úsporám jsou nastaveny tak, aby se žadatelům nejvíce vyplatilo udělat co nejkomplexnější opatření ke snížení energetické náročnosti svého domu. Tomu odpovídá i výše dotací na tepelné čerpadlo. 

ZENES Znojmo

Koho se příspěvek týká?

fyzické osoby mohou žádat o výměnu elektrického vytápění ze tepelné čerpadlo. Příspěvek platí při náhradě elektrokotle za tepelné čerpadlo, případně elektrických přímotopů nebo elektrických topných kabelů.

Náhrada lokálních topidel na tuhá paliva (např. kamna využívaná jako hlavní zdroj tepla na vytápění) za tepelné čerpadlo.

Právnické osoby mohou žádat o příspěvek na výměnu neekologického kotle (spalující například uhlí, koks, uhelné brikety) za efektivní ekologicky šetrný zdroj, tedy tepelné čerpadlo

ZENES Znojmo

Výše příspěvků

Systém nebo zdrojVýše podporyVýše podpory se zateplením RD
Tepelné čerpadlo vzduch–voda60.00075.000
Solární termický systém na přípravu teplé vody35.00035.000
Solární termický systém na přípravu teplé vody a přitápění50.00050.000
Systém řízeného větrání (rekuperace)75.00075.000
GDPR Znojmo ZENES

Pomůžeme Vám

prověříme Váš současný stav a seznámíme Vás s možnostmi
zajistíme vypracování energetického posouzení a potřebné dokumentace
navrhneme optimální variantu pro snížení energetické náročnosti
zajistíme dodání a montáž konkrétního řešení

zenes

Umíme víc

pomůžeme Vám i se získáním dotace na zateplení Vašeho staršího rodinného domu

dotaci lze získat i na výměnu oken a dveří, zateplení střechy, stropu i podlahy

současně se zateplením můžete získat i větší dotaci na pořízení tepelného čerpadla, solárního ohřevu i rekuperaci

Pokud stavíte nový dům, můžete získat příspěvek až 450 tisíc na pořízení tepelného čerpadla, solárního ohřevu, rekuperaci, dokonce i na klimatizaci pro chlazení celého domu.

Možností je celá řada, kompletní informace najdete na stránkách fondu životního prostředí novazelenausporam.cz. Pokud něčemu neporozumíte nebo si neumíte vlastní opatření představit, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme s Vašim konkrétním případem.