ZENES

NEBEZPEČÍ POŽÁRU PŘI POUŽITÍ NEORIGINÁLNÍCH BATERIÍ

Upozornění pro všechny uživatele sirén JA-80A a JA-180A

zabezpečovací systém ZENES
zabezpečovací systém ZENES

Upozornění pro všechny uživatele sirén JA-80A a JA-180A

Vážení zákazníci,

jsme nuceni Vás upozornit na závažné riziko požáru, který může způsobit neoriginální lithiová baterie použitá v bezdrátových sirénách Jablotron modelů JA-80A a JA-180A.

Žádáme proto všechny uživatele sirén JA-80A a JA-180A o kontrolu a případnou výměnu lithiové baterie za baterie alkalické.

 

CO SE STALO?

Bohužel bylo prokázáno, že zhruba v 15 % nainstalovaných sirén typů JA-80A a JA-180A může být zapojena neoriginální baterie. Tyto rizikové baterie uvedl na trh neznámý dodavatel s klamnou informací, že se jedná o náhradní baterie pro sirény Jablotron. Řada montérů je možná v dobré víře použila namísto správných baterií. O této situaci jsme se dozvěděli díky několika závažným vznícením sirén způsobených vadnou baterií. Požár lithiové baterie je velmi nebezpečný, protože je v počáteční fázi prakticky neuhasitelný.

Doporučujeme, aby byly všechny sirény typu JA-80A a JA-180A zkontrolovány co nejdříve. Pokud je v nich použitá jakákoliv jiná baterie než originální, bezpečná BAT-80A SAFT (nebo si nejste jisti), musí být okamžitě vyměněna.

 

CO DĚLAT?

Doporučujeme, abyste kontrolu a výměnu baterií svěřili montážnímu technikovi. Pokud na něj již nemáte kontakt, ozvěte se na naši Zákaznickou linku 515 224 420.